Kérlek látogasd meg a You Tube csatornámat az alábbi linkre kattintva:
https://www.youtube.com/channel/UCDhufHwtU1q0VDQlCPX1BzA/videos?disable_polymer=1
közel nyolcszáz videóból válogathatsz, találni fogsz ízlésednek megfelelőt!! Tecike
Mosómedve
Mancsai nagyon mozgékonyak, tapintóérzéke remek, fõleg a vízben élõ táplálékának felkutatására használja. Ez a körülmény annyira rögzült a viselkedésében, hogy a fogságban tartott állat gyakran felkapja a táplálékát, beteszi a vízbe, majd kihalássza. Ezért kapta a nevét, és innen ered az az elképzelés, hogy tudatosan mossa meg az élelmét.
Csupaszorrú vombat
A legnagyobb ásó erszényes 70 - 120 cm, akár 35 kg-osra is megnõhet. Nagy karmi és lapátszerû fogai segítségével hosszú, szerteágazó folyosórendszert kapar ki. Egy óra alatt akár 3 métert is ki tud ásni. Nappal alszik, éjjel jár táplálkozni. Az erszényesek közül a legtovább él akár 26 évig.
Nyílt terepen, rövidtávon a nagy kenguruk 65 kilométeres óránkénti sebességre képesek, s egy-egy ugrásuk akár 8 méteres is lehet.
A karibu az egyetlen olyan szarvasfaj, ahol mindkét nemnek van agancsa, és amely hatalmas csordákban él. Tízezres tömegekben vándorolnak a tundrán. Fő élelmük a zuzmó.
Az állatvilág egyik legjobb építőművésze, az észak-amerikai hód. Ágakból, gallyakból és sárból gátat emel a folyóban, majd várat épít magának. A gáttal elrekesztett helyen tavacska jön létre, és ide építheti a lakását.
Az óriás pandát Kínában pai-hsziungnak fehér medvének nevezik. Egyedei magányosan élnek és napjaik nagyrészét bambuszrügyek rágcsálásával töltik. Ritkaságuk miatt ezek a mókás teremtmények ma már teljes védelmet élveznek.
A teknősöknél a legmagasabb életkort, 152 évet egy mauritiusi óriásteknős érte meg, melyet de Fresne lovag 1766-ban a Seychelle-szigetekről Mauritiusra vitt, és a Port Louis-i helyőrségnek adott. 1908-ban megvakult. 1918-ig élt.
A Dél - Amerikában élő nyílméregbéka gyönyörű, de halálosan mérgező. Egykor a bőréből készített főzettel kenték be nyilaikat az indiánok.
Az alaszkai Barrow-fokon élő barrow-i mormota alszik a leghosszabb ideig téli álmot. Az év kilenc hónapján át alszik, és az év további három hónapja alatt táplálkozik, szaporodik, és az odújába téli táplálékot gyűjt.
A legnagyobb termetű énekesmadár a hazánk területén is élő holló. A többi varjú félével együtt az "Énekesek" rendjébe tartozik, hangja azonban nem nevezhető "éneknek". Magyarország területén csak néhány példány él, régen gyakori madár volt. A hollók a Tower fekete őrei, már több mint 900 éve állandó lakói a várnak Londonban, és a 17. század óta királyi védelem alatt állnak. Biztonságukra a királyi hollómester ügyel napjainkban is. A legenda szerint Nagy-Británia összeomlását eredményezné, ha egy időben kevesebb mint hat holló tartozkodna a Towerben.
Ha tetszett amit láttál, kérlek nyomd meg a tetszik, vagy megosztás gombot, és látogasd meg a másik weblapom az alábbi linkre kattintva.